четверг, 30 марта 2017 г.

Трудовий кодекс: запропоновано доповнити перелік ознак, за якими забороняється дискримінація у сфері праці


Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув положення проекту Трудового кодексу щодо заборони дискримінації у сфері праці.

У Комітеті повідомили, що розглянули порівняльну таблицю до проекту Трудового кодексу України №1658, доопрацьований, який готується до другого читання.

Загалом до законопроекту подано майже 1900 поправок та пропозицій від народних депутатів.
Ці поправки розглянуто робочою групою, створеною при Комітеті, яка працювала майже півтора роки. В ході засідань позиції членів робочої групи різнилися та переглядалися для прийняття остаточного рішення.

На засідання Комітету з розгляду проекту Трудового кодексу до другого читання були запрошені народні депутати, чиї поправки та пропозиції увійшли до порівняльної таблиці законопроекту.

Неодноразово змінювалася і позиція щодо положень статті 3 стосовно заборони дискримінації у сфері праці, редакція якої підтримана народними депутатами при прийнятті проекту Трудового кодексу в першому читанні.

Зокрема, до статті 3 проекту внесено пропозиції, які доповнюють перелік ознак, за якими забороняється дискримінація у сфері праці. Відтак цей перелік пропонується доповнити ознаками:

сексуальна орієнтація;

ставлення до статевості чи статевих відносин;

гендерна ідентичність;

вагітність;

звернення чи ймовірне звернення про соціальну відпустку або відпустку для догляду за дитиною чи у зв’язку з усиновленням дитини;

належність до категорії внутрішньо переміщених осіб;

призов чи можливість призову на мобілізаційні навчання або військову службу під час мобілізації;

участь в антитерористичній операції;

шлюбний стан;

належність до філософських або інших світоглядних переконань.


Як повідомили у секретаріаті Комітету, Комітет не вилучав з тексту проекту Трудового кодексу норми, що містять заборону дискримінації в сфері праці.

Під час розгляду поправок та пропозицій, членами Комітету голосувалися поправки тих народних депутатів, які взяли участь у засіданні Комітету.

Ця поправка підтримана Комітетом, оскільки її редакція не містить обмеженого переліку ознак, за якими можуть бути дискриміновані суб’єкти трудових відносин.

Інші поправки до статті 3 законопроекту, а також поправки щодо надання працівнику відпусток у зв’язку з навчанням, внесені від народних депутатів, котрі з поважних причин не змогли взяти участь у засіданні Комітету та поставити їх на підтвердження, Комітетом не розглядалися.

З метою врегулювання окремих положень проекту Трудового кодексу №1658, який готується до другого читання, 11 квітня 2017 року відбудеться засідання Комітету, про час та місце проведення якого буде повідомлено додатково.

Джерело: dtkt

Комментариев нет:

Отправить комментарий